Multisynq infrastruktura dla początkujących. Korzyści dla udostępniających
Multisynq, czyli nowy projekt w świecie blockchain od firmy Croquet Labs. Pozwólcie, że ten wpis zacznę od firmy matki, a dopiero później przejdę do projektu multisynq. Croquet Labs jest firma umiejscowiona w Los Angeles powstała w 2019r jako StartUp. Croquet został uznany za "Startup To Watch" na konferencji AWE w maju 2022 roku i otrzymał nagrodę WEBXR Platform of the Year na Polys Awards w marcu 2023 roku. A sama firma została, jak to sama o sobie mówi przez „grupę doświadczonych weteranów branży technologicznej i finansowej”, a także sfinansowana przez SIP Global Partners. Teraz żeby nie przedłużać czym aktualnie zajmuje się Croquet Labs w szybkich faktach:
-Tworzenie oprogramowania Croquet OS. Czyli system zarządzania metavers działający przy użyciu technologi DePin. Jak bym miał to opisać w 3 słowach- Rozbudowany protokół pear-to-pear.
-Metavers showcase. Świat metavers, możliwy do modyfikowania przez użytkownika. Świetne rozwiązanie dla firm. System uruchamia się w przeglądarce.
-Croquet Microvers World Bilder. Oprogramowanie open-sorce, które podobnie jak showcase jest światem metavers, tylko z taką róźnicą te oprogramowanie możemy pobrać i uruchomić na dowolnym komputerze, który nie jako staje się serwerem.
-Z mało znaczących rzeczy mają także wtyczkę wordpress, jak by ktoś chciał pochwalić się swoim metaversem na swojej stronie.
-Technologie z których korzysta firma.
-Partnerzy pomagający w projekcie.
Co ja o tym myślę? Osobiście ta technologia mnie nie przekonuja, jest to po prostu uproszczona wersja programu do tworzenia gier. Ale może być to świetnie wykorzystywane przez firmy zajmujące się projektowaniem, planowaniem i wszelkimi rzeczami związanymi z tworzeniem obiektów. Sama technologia ewidentnie jest na wczesnym etapie rozwoju, myślę że przełomem będzie kiedy protokół HTML będzie wstanie uciągnąć większe ilości danych, a przeciętny laptop biurowy będzie posiadał układ graficzny zbliżony do rozwiązań typu gtx 1050ti lub rx 570.
Przejdźmy teraz do Multisynq czyli dziecka firmy Croquet Labs.
Czym może się pochwalić multisynq, a bardzo ciekawym rozwiązaniem, co powiesz na to, że już nie będziesz kopał kryptowalut metodą proof of work, a udostępniał wydzieloną moc obliczeniową, a także określoną przepustowość sieci, a co jeśli dodam, że osoba, która będzie mieszkać nie daleko ciebie, będzie robić to samo i razem będziecie tworzyć swego rodzaju serwer dla programisty lub twórcy serwera do jakiejś gry, który będzie mieszkał nie daleko was i za to wszystko zostaniecie wynagrodzeni. Tak brzmi to naprawdę ciekawie, niskie opóźnienia, niskie opłaty ze serwer wynikające z braku potrzeby serwisowania sprzętu. Multisynq może pozytywnie wpłynąć na rozwój microprzedsiębiorstw, a także zaoszczędzić sporo energii. Aktualnie na witrynie multisynq.io można przeczytać, że jestśmy w fazie promowania rozwiązania do której warto się zapisać, żeby zdobyć największy bonus na start. Multisynq będzie posiadał własny token, który będzie wykorzstywany przez tą technologie na sieci Solana.
Osobiście czekam na rozwój tego projektu, który napewno przyczyni się do ciekawych rozwiązań w świecie web3 i nie tylko.
Krótki zbiór aktualnych informacji
Finansowanie - Aktualnie brak informacji.
Litepaper - Aktualnie brak.
Roadmap - Brak konkretnych dat.
Link referalny- https://multisynq.io/auth?referral=3626b5e36578e14e
Źródła użytę do stworzenia artykułu:
-https://croquet.io/index.html
-https://twitter.com/CroquetIO